Month

октомври 2023

Пределните вредности на заштитениот предел Осоговски Планини се промовираа како дел од одбележувањето на Европскиот ден на пределите

За да се подигне свеста за важноста на пределите во зачувувањето на природните вредности, на 29 октомври 2023 година, во Инфоцентарот на...
Прочитај Повеќе

Изработено видео во рамки на проектот за одржлив агротуризам и интегрирани туристички понуди

Дали шетате на село? И си правите пикник со домашни локални производи од локалните произведувачи. Ја истражувате локалната природа, нејзините природни реткости...
Прочитај Повеќе

Посета на ЗП Малешево на претставнички на дипломатскиот кор и Владата на Република Северна Македонија

На иницијатива на Министерката за животна средина и просторно планирње Каја Шукова, претставнички на дипломатскиот кор во нашата држава и претставнички на...
Прочитај Повеќе

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...