Month

февруари 2012

Одржан работен состанок за разработка на интервенцијата за Националната Стратегија за заштита на природата

На 28.02.2012 во хотелот Континентал, Скопје се одржа работен состанок на кој се  разработуваше интервенцијата за изработка на Национална Стратегија за заштита...
Прочитај Повеќе

Се одржа втората работилница од Програмата за зачувување на природата во Македонија за развивање на активности на локално/микро регионално ниво

Во периодот од 8 до 10 февруари 2012 година, во хотел ,,Манастир“ – Берово се одржа втората работилница од Програмата за зачувување...
Прочитај Повеќе

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...