Tag

Јозеф Рикман

Јозеф Рикман од Меѓународниот институт за истражување на оризот (IRRI) во посета на Програмата за зачувување на природата во Македонија

Во рамки на компонентата за промовирање на иницијативи за одржливо земјоделство започнати се првичните активности за воспоставување на пилот проект за одржливо...
Прочитај Повеќе

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...