12
Фев
2014

Одржан третиот состанок на Управниот одбор на Програмата за зачувување на природата во Македонија

UO3_2_1000x667На 12.02.2014 година во Штип се одржа третиот состанок на Управниот одбор на Програмата за зачувување на природата во Македонија. На состанокот беа присутни  членовите на Управниот одбор од  Министерството за животна средина и просторно планирање, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Центарот за развој на Источен плански регион и SDC (SCO Mакедонија)  како и членови на Проектниот тим за координација. На состанокот беа усвоени Нацрт годишниот извештај за 2013 година, Нацрт годишниот оперативен план за 2014 година, како и нацрт концептите за реализација на дел од програмските активности.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...