Новости

Прва работилница од Програмата за зачувување на природата во Македонија

Во периодот од 25 до 27 јануари 2012 година во хотел „Оаза“ – Штип ќе се одржи првата работилница од Програмата за зачувување на природата во Македонија. На оваа работилница  ќе  се разработуваат активностите од Програмата  кои  се очекува  да  имаат  регионални  ефекти  во  областите  на  просторното  планирање, развојот  на ...
Прочитај Повеќе

Одржана првата работилница од Програмата за зачувување на природата во Македонија

Во перидот од 25 до 27 јануари 2012 година, во хотел „Оаза“ – Штип се одржа првата работилница од Програмата за зачувување на природата во Македонија за развивање на активности на регионално ниво. Работилницата ја отвори градоначалникот на градот домаќин – Штип, д-р Зоран Алексов, a воедно свои поздравни говори...
Прочитај Повеќе

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...