23
Фев
2016

Се одржа седмиот состанок на Управниот одбор на ПЗП

DSC_0090_1000x667

На 23.02.2016 година во Кочани, се одржа седмиот состанок на Управниот одбор на Програмата за зачувување на природата во Македонија.  На состанокот беа присутни членовите на Управниот одбор од  Министерството за животна средина и просторно планирање, Центарот за развој на Источен плански регион и Швајцарската амбасада во Mакедонија,  како и членови на Проектниот тим за координација.На состанокот беше усвоен Нацрт годишниот извештај за 2015 година, како и Годишната оперативна програма за 2016 година на  Програмата за зачувување на природата во Македонија.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...