26
Фев
2014

Петти состанок на УО на ПЗП

DSC_0093_1000x667

На 26.02.2015 година во Скопје се одржа петтиот состанок на Управниот одбор на Програмата за зачувување на природата во Македонија. На состанокот беа присутни членовите на Управниот одбор од  Министерството за животна средина и просторно планирање, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Центарот за развој на Источен плански регион и Швајцарската амбасада во Mакедонија,  како и членови на Проектниот тим за координација. На состанокот беше усвоен Нацрт годишниот извештај за 2014 година, како и Годишната оперативна програма за 2015 година на  Програмата за зачувување на природата во Македонија.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...