12
Фев
2014

Трет состанок на Управниот одбор

DSC_0531_1000x667На 12.02.2014 година во Штип ќе се одржи третиот состанок на Управниот одбор на Програмата за зачувување на природата во Македонија. На состанокот ќе биде презентиран Нацрт годишниот извештај за 2013 година, Нацрт годишниот оперативен план за 2014 година, како и  нацрт концептите за реализација на дел од програмските активности. Управниот одбор на Програмата за зачувување на природата во Македонија е составен од претставници на: Министерството за животна средина и просторно планирање, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Центарот за развој на Источен плански регион и SDC (SCO Mакедонија)

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...