03
Дек
2012

Презентација на Програмата за зачувување на природата во Македонија пред Советот на гадоначалници на Источниот плански регион.

Sovet_na_greadonacalniciНа 3 декември 2012 година градоначалниците од Источниот плански регион имаа можност да се запознаат со главните цели и активности на Програмата за зачувување на природата во Македонија кои треба да се реализираат во следните 4 години. Националниот тим лидер во својата презентација истакна дека оваа Програма претставува прва ваква сеопфатна програма за зачувување на природата која својот акцент го има ставено на еден регион и има за цел да ги зајакне капацитетите на Источниот плански регион. Од страна на градоначаниците на Источниот плански регион беше искажана поддршка за активностите кои ќе придонесат за поголемо зачувување на природата и воспоставување на основи за одржлив развој на овој регион.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...