07
Ное
2022

Брегалничкиот регион збогатен со два нови интегрирани туристички пакети

Туристичката понуда во Брегалничкиот регион се збогати со два нови интегрирани туристички пакети, развиени во рамките на Програмата за зачувување на природата (ПЗП), со поддршка на Владата на Швајцарија.

На 2 ноември се изведе фам тура наменета за тур оператори и новинари, каде што официјално беа испромовирани интегрираните понуди на Balkan Prime Tours и Mountain Experiencе, кои беа селектирани како интегратори на јавниот повик објавен од страна на Програмата за зачувување на природата (ПЗП).

Во понудите се вклучени 8 локални чинители од Осоговскиот и Малешевскиот регион кои имаат за цел да придонесат кон подобрување на економската положба на локалното население преку одржливо користење на природните ресурси.

Преку промоција на традицијата и културата, природните вредности, како и грижа за животните и природата, овие пакети нудат активен престој и уникатно доживување за посетителите.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...