18
Сеп
2015

Шести состанок на Управниот одбор

DSC_0011_1000x667_UO5

На 18.09.2015 година во Зрновци се одржа шестиот состанок на Управниот одбор на Програмата за зачувување на природата во Македонија. Состанокот се одржа во ресурсниот центар на Клубот на млади истражувачи на Зрновци, кој е адаптиран и опремен како дел од малите проекти на Програмата за зачувување на природата во Макеоднија. На состанокот беа присутни членовите на Управниот одбор од  Министерството за животна средина и просторно планирање, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Центарот за развој на Источен плански регион и Швајцарската амбасада во Mакедонија,  како и членови на Проектниот тим за координација.
DSC_0004_1000x667UO5

На состанокот беше усвоен Нацрт полугодишниот извештај за 2015 година, а беа презентирани и малите проекти за здруженија кои се реализираа во рамки на првиот повик на Програмата за зачувување на природата во Македонија.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...