Tag

шумски биодиверзитет

Се одржа работилница за „Регионален план за управување со шумите како можност за одржливо управување со шумите во горниот дел на реката Брегалница“

На 22 и 23 ноември 2017 година во х. Манастир во Берово се одржа работилницата „Регионален план за управување со шумите како...
Прочитај Повеќе

Ерозија

Под ерозија во поширока смисла се подразбираат сите процеси кои вршат промени на површинскиот слој на земјината кора кои настануваат под дејство...
Прочитај Повеќе

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...