03
Јун
2020

„Меден Исток“ е еден од трите национални победници на натпреварот „Филантропија за зелени идеи“

Здружението Јадрена група на пчелари од Брегалничкиот регион „Меден Исток“ од Кочани, кое е поддржано од Програмата за зачувување на природата во Северна Македонија, е еден од трите национални победници на натпреварот „Филантропија за зелени идеи“, во организација на здружението за социјални иновации „АРНО“.

Здружението се натпреваруваше со иновативната бизнис идеја „Пријатели на пчелите – Friends of the bees“, со која идеја се промовира производство на безбедни и квалитетни пчелни производи добиени со примена на иновативни одржливи практики, кои позитивно влијаат врз зачувување на биодиверзитетот и природните ресурси во Источниот регион.

Трите зелени бизнис идеи кои беа избрани од седумчлена жири комисија составена од експерти од различни области, продолжуваат понатаму да се натпреваруваат на регионално ниво. Да им посакаме среќа и успех во оваа следна фаза!

Видеото од прогласувањето на победниците може да го погледнете на следниов линк: https://www.facebook.com/watch/live/?v=2350959781864022

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...