Day

октомври 17, 2019

На Малешевските Планини се одржа тренинг за инвентаризација на мртвата дрвесина, мониторинг на хабитатни дрвја и зачувување на сапроксилни видови

Количеството на мртва дрвесина во шумите низ Европа е важен индикатор за биодиверзитетот во шумите и тоа значително е намалено поради интензивната...
Прочитај Повеќе

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...