10
Сеп
2019

Општина Кочани со благодарница за „Фармахем“ за долгогодишната поддршка на брегалничкиот регион во зачувување на природните вредности

По повод 7 септември – Денот на ослободувањето на Кочани и 75 години од ослободувањето на градот Кочани, на свечена седница на Советот на Општината Кочани беа доделени највисоките општински награди. Наградата за значајни остварувања за развојот на Кочани ѝ припадна на Амбасадата на Швајцарија за изградбата на пречистителната станица за отпадни води во Кочани.

На овој настан, благодарница за долгогодишната поддршка на брегалничкиот регион во зачувување на природните вредности и промоција на одржливиот и инклузивниот социо-економски развој му беше доделена на „Фармахем“ како координатор на Програмата за зачувување на природата во Северна Македонија (ПЗП), проект поддржан од Швајцарската агенција за развој и соработка (SDC).

На настанот беа доделени награди и благодарници на поединци, компании и здруженија на граѓани заслужни за развојот на општина Кочани.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...