13
Окт
2017

Одржан координативен состанок на партнерите на програмата

Koordinativen_sostanok_oktomvri2017_2

На ден 09.10.2017 година (понеделник) во просториите на Фармахем се одржа координативен состанок на партнерите на Програмата. На состанок присуствуваа претставници на сите партнери и тоа: Министерство за животна средина и просторно планирање, Министерство за шумарство, земјоделство и водостопанство, Центарот за развој на Источен плански регион, ЈП „Македонски шуми“, Шумарски факултет и Македонско еколошко друштво.

На состанокот се презентираа досега реализираните активности, а партнерите се координираа и усогласија за активностите кои треба да се реализираат до крајот на годината.

Koordinativen_sostanok_oktomvri2017_1

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...