Month

октомври 2016

Стручна расправа за Просторниот план на Источниот плански регион- Нацрт план и јавна расправа за Извештај за Стратегиска оценка на влијанието врз животната средина

На 26.10.2016 година во Штип  се одржа стручна расправа за Просторниот план на Источниот плански регион – Нацрт план и јавна расправа...
Прочитај Повеќе

Одржана работилница за поттикнување на интер-секторска соработка и поддршка на дијалогот во шумарството од страна на ПЗПМ

На 13 и 14 септември 2016 година, во Берово се одржа работилница во организација на Програмата за зачувување на природата во Македонија...
Прочитај Повеќе

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...