Едукативен центар за зачувување на природата

Edukativen_centar_Negrevo

Едукативниот центар за зачувување на природата во с. Негрево, воспоставен во рамки на ПЗП, има за цел да им овозможи на учениците, студентите, и на другите посетители на креативен начин да се запознаат со природните вредности во брегалничкиот регион, како и да го поддржи едукативниот процес за зачувување на природата на сите нивоа од образованието во регионот и пошироко. ПЗП ќе продложи со поддршка на Едукативниот центар во насока на негова промоција, едукација на вработените и совети за стратешко планирање.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...