04
Дек
2014

Промовиран првиот видео запис на Програмата за зачувување на природата во Македонија

DSC_0052_1000x667

На 4 декември 2014 година, во просториите на Правниот факултет во Кочани се одржа третата јавна годишна презентација на Проектот за управување со речниот слив на Брегалница. Согласно усвоената практика за заедничка промоција на проектите поддржани од Швајцарската конфедерација кои се имплементираат во Брегалничкиот регион, во рамки на настанот беше промовиран видео записот за активностите на Програмата за зачувување на природата во Македонија.  Видеото наиде на позитивен прием од старна на присутните, како ефикасен начин за промоција на активностите и програмските цели.

Видео записот може да го проследите на следниот линк   https://www.youtube.com/watch?v=RqZBF1yvapI

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...