02
Окт
2014

Четврти состанок на Управниот одбор на Програмата за зачувување на природата во Македонија

DSC_0086_1000x667_UO4_1На 02.10.2014 година во Берово се одржа четвртиот состанок на Управниот одбор на Програмата за зачувување на природата во Македонија. На состанокот беа присутни членовите на Управниот одбор од  Министерството за животна средина и просторно планирање, Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Центарот за развој на Источен плански регион и Швајцарската амбасада во Mакедонија,  како и членови на Проектниот тим за координација. На состанокот беше усвоен Нацрт полугодишниот извештај за 2014 година, а беа  презентирани и предизвиците, можностите и следните чекори на Програмта до крајот на 2014 година, како и предлогот за усвојување на проект за Едукативен центар за зачувување на природата во Брегалничкиот регион.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...