22
Мај
2014

Промоција на ПЗП во Чешиново

IMAG2143_cesinovo_1000x564

По повод денот на оризот и празникот на општина Чешиново-Облешево, на 20 септември во Чешиново  беше организирана пригодна манифестација.

Овој настан беше искористен за промоција на активностите на Програмата за зачувување на природата во Македонија. На штандот за промоција кој беше лоциран пред бината на која се одржуваше манифестацијата, присутните имаа можност поблиску да се запознаат со активностите на Програмата. Покрај промотивниот материјал кој беше поделен на присутните, од страна на координаторот за локални активности на ПЗП, подетално беа објаснети целите на програмата и актвиностите кои се спроведуваат во регионот.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...