12
Фев
2014

Досегашните резултати од Програмата презентирани пред градоначалниците

DSC_0056На 07.02.2014 година во Пробиштип, на редовната седница на Советот за развој на Источниот плански регион, пред градоначалниците од регионот беa презентирани постигнатите резултати во првата година од реализација на Програмата за зачувување на природата во Македонија. Националниот тим лидер Марјана Шушлевска исто така ги запозна градоначалниците и со Нацрт оперативниот план за 2014 година и предвидените активности кои ќе бидат реализирани  во Источниот плански регион.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...